Mutlak Müşterİ Mutluluğu Esastır

Globalleşme süreci hızla devam ederken, rekabet tüm zamanların en keskin zamanlarını yaşarken ve müşteriler için seçenekler giderek artarken, müşteri mutluluğu yaratmak da daha önemli bir hale geldi.

Satın alma yapması için tüm performansımızla ikna etmeye çalıştığımız müşterileri, tahsilat süreçlerinde sorun çıktığında nasıl yönetiyoruz. Ödeme zorluğu çeken müşteri, müşteri olmaktan çıkıyor mu?

Ödeme süreçleriyle ilgili sorunlar bittiğinde onu sisteme yeniden kazandırmak için yepyeni bir efor harcamak zorunda kalmak çok maliyetli değil mi?

/etcBASE’in 23 yılı aşkın bir süredir geliştirdiği sorunlu alacak yönetimi çözümleri, öncelikle kurum ve müşteri arasındaki ilişkinin özenle korunmasına odaklanır. Müşterilerinizin tahsilat ritimlerini doğru analiz etmeniz ve sürecin her basamağında doğru hamleyi yapmanızın, kurumunuza ve müşterinize yönelik sayısız faydaları vardır.

Bir alacağın sorunlu hale gelmesi, her zaman sadece müşteri ile ilgili olmaz. Kurumun alacaklarına yönelik tahsilat politikası ve yürütme sistemi de, problemin bir parçasıdır. Doğru takip edilmeyen, veriyi anlık değerlendirerek doğru mesajları göndermeyen, müşteriyle sürekli ve sağlıklı bir ilişki kurmak konusunda yetersiz bir sistem, problemi büyütür ve müşteri kaybına sebep olur.

Bu noktada kurumlar, hizmet kalitesi odaklarından vazgeçmek yerine, doğru bir tahsilat yönetim sistemi kullanmayı seçerek, olası sorunları minimize edebilirler.

Tahsilat yönetimi uzmanlarının, erken takip olarak adlandırdıkları bu sistem ile sadece kurum değil, kurumun ürün ve hizmet sunduğu müşteri de avantaj kazanır. Sorunlu alacakların tümü, müşterinin içinde bulunduğu ödeme zorluklarından kaynaklanmaz. Ödeme zorluğu yaygı bir sebeptir ama bir çok alacağın sorunlu hale gelmesi takip sistemindeki eksiklerden kaynaklıdır.

Kurumunuz için uygun sorunlu alacak yönetimi çözümü, süreci A’dan Z’ye kontrol edebilmenizi ve zaman, enerji ve para kaybından kurtulmanızı sağlar. Müşterinin, gerekli anda ve biçimde uyarı almasına ve ödeme sorununun yasal takip gerektirmeden çözülmesine olanak tanır.

Tahsilat yönetimi bir çok sektör için, bir satış sonrası hizmet alanıdır. Satıştan sonra müşterilerinizle yürüttüğünüz ilişkinin her adımı, en az ilk anda olduğu kadar yapıcı, kurumsal itibarınızı koruyucu ve her şeyden önemlisi müşteri kaybını önleyici bir tonda ilerlemelidir.

SayfayıPaylaş

Diğer İçerikler