Tüm dünyada rekabetin en üst noktada yaşandığı tek sektör perakende sektörü ve bu sektörün tartışmasız en kilit noktası müşteri ilişkilerinin doğru yönetimidir. Müşteriye her alanda yenilikçi çözümler üreterek tercih edilen marka olmaya çalışan perakendeciler, tahsilat alanında da en doğru uygulamaları kullanmalı ve müşteri ilişkilerini ödeme aşamasında da profesyonelce yönetmelidir.

Satış şartları sözleşme ile belirlenmiş vadeli ürün satışlarının ve senet karşılığı ürün satışlarının geri ödeme takibi ve yönetimi, perakende sektörünün dinamikleriyle özelleştirilmiş YTS Perakende çözümü ile hız kazanıyor.
 

Müşteri ilişkileri hassasiyeti
 

 • YTS Perakende, müşterilerinizle olan uzun soluklu ilişkilerinizin önemi gereği, öncelikle idari takip (telefonla arama, yeniden taksitlendirme, SMS, mektup...) yoluyla tahsilat süreçlerinizi yönetmenizi sağlar.
 • İdari takip yoluyla tahsilat imkanının kalmadığına emin olunduğunda yasal takibe geçiş imkanı veren YTS Perakende sayesinde, tahsilat süreçleriniz satış sonrası hizmet politikanızın bir modülü gibi çalışır.
 • Borçlu ve kefillere gönderilecek uyarı mektubu, SMS gibi iletişim yollarını, alacağınızın içeriğine ve gecikme süresine göre değişen mesaj içerik şablonları yaratabilir ve akıllı mesajlarınızı kurumsal dilinizle, sistem üzerinden üretip gönderebilirsiniz.
 • Mektuplarınız PTT entegrasyonu ile doğrudan PTT’ye ulaşabilir, SMS mesajlarınız online olarak sistem üzerinden atılabilir, tüm iletilerin sonuçları yine sistemden takip edilebilir.
 • YTS Perakende, sektöre özel iç işleyişe entegre olmaya uygun bir yapıda kurgulanmıştır. Örneğin; arızalı ya da hatalı olduğu iddiası ile ödemesi yapılmayan ürün satışlarında, tahsilat sürecini askıya alıp, yerinde tespit için ilgili ekiplere talimat/iş ataması yapabilir, satışı yapılan ürünün kusursuz olduğunun tespiti halinde tahsilat süreçleri kalınan noktadan sağlıklı bir biçimde sürdürülebilir.
   

Verimli bir operasyon


Kolay ve kullanıcı dostu ara yüzlerle gerçekleştirilebildiği YTS Perakende ile,

 • Vadesinde ödenmeyen taksitlere vade tarihinden itibaren işletilecek aylık vade farkı hesaplamaları,
 • Ardışık taksitlerin ödenmemesi halinde vadesi gelmemiş tüm taksitlerin otomatik olarak muaccel hale getirilip temerrüde düşürülmesi,
 • İstenildiği anda müşteri bazında ve/veya sözleşme (veya senetler) bazında güncel bakiye görüntüleme,
 • Söz konusu bakiyeler üzerinden taksitlendirme, indirim vb. ödeme kolaylıkları sağlama,

gibi sayısız avantaja sahip olabilir, insan gücü ve hataya açık bir çok işlem ve operasyonu hızlandırıp, tahsilatlarınızı zamanında gerçekleştirebilirsiniz.