YTS Otoyol

Küreselleşmenin bir gereği olarak ulaşımın en önemli bileşenlerinden biri haline gelen otoyollarda ücretli geçişlerde yaşanan ceza ve ödeme süreçleri, YTS Otoyol ile kontrol altına alınabilir.

YTS Otoyol ile, ücret toplama gişelerinden ve/veya otomatik geçiş noktalarından geçişler sırasında oluşan “ihlalli geçiş” alacakları; ihlalin gerçekleştiği andan 15 günlük ödeme süresinin sonuna ve 16. günden itibaren idari takip ve/veya yasal takip yolu ile tahsilatına kadar tüm tashilat süreçleri etkin bir şekilde yönetilebilmektedir.

  • Ücret Toplama Sistemi
  • Muhasebe Sistemi
  • Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM)
  • Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)
  • Online Tahsilat Kanalları (Bankalar, WEB Sitesi, Mobile, vb)
  • T.C Adalet Balkanlığı UYAP

sistemleri ile online entegre bir şekilde çalışan YTS Otoyol, hizmet veren işletmelerin ihlalli geçiş tahsilatlarını arttırmalarına, etkin bir biçimde yönetebilmelerine ve raporlayabilmelerine olanak tanır.

YTS Otoyol ile, banka şubeleri, gişeler ve WEB siteleri gibi tahsilat kanallarından, ihlalli geçişlerin hangi aşamada olduğundan bağımsız olarak, muhatap bazında, plaka bazında ve/veya ihlalli geçiş bazında bakiye bildirip tahsilat yapabilirsiniz.

Yüzlerce araç (plaka), binlerce ihlalli geçiş kaydından oluşan YTS Otoyol filo dosyalarınızda,“ihlalli geçiş-tahsilat” eşleşmelerini erkenden izleyip yönetebilirsiniz.

Borçlu şirket bazında bakiye bildirebilir, süresi dolan ihlalli geçişlerin yasal takibini başlatabilir,borçlu şirket bakiyesinin tümü üzerinden ya da seçilmiş plakalar bazında borç taksitlendirme,indirim gibi işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.